Translate

Staff Directory

Search for a staff member

Administration

Angela Tran

Angela Tran

PRINCIPAL
There are no constituents to display

Office Support

Kathy Cook

Kathy Cook

OFFICE ASSISTANT II
Lisa Nieslanik

Lisa Nieslanik

OFFICE ASSISTANT IV

Student Services

Sara Bernard

Sara Bernard

SPEECH PATHOLOGIST
Pamela Blaisdell

Pamela Blaisdell

SPEECH PATHOLOGIST
Sara Bodin

Sara Bodin

ESL TEACHER
Lori Clifford

Lori Clifford

ELEMENTARY COUNSELOR
Amy Corris

Amy Corris

ELEMENTARY INTERVENTION, PRIMARY
Wesley Hayashi

Wesley Hayashi

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I
Maija Higginbotham

Maija Higginbotham

PSYCHOLOGIST
Vicki Korpi

Vicki Korpi

STRUCTURED LEARNING CENTER
Claudette Lanphere

Claudette Lanphere

ESL TEACHER
Katie Staton

Katie Staton

STRUCTURED LEARNING CENTER
Carolyn Uzzle

Carolyn Uzzle

RESOURCE ROOM
Ann Whittemore

Ann Whittemore

STRUCTURED LEARNING CENTER
Laura Van Dyke

Laura Van Dyke

NURSE

Kindergarten

Stacy Danielson

Stacy Danielson

KINDERGARTEN
Rosario Martinez

Rosario Martinez

KINDERGARTEN
Kimberly Skinner

Kimberly Skinner

Grade KF
Brooke Ziehnert

Brooke Ziehnert

KINDERGARTEN

First Grade

Heidi Gilbertson

Heidi Gilbertson

GRADE 1, INTER BACCALAUREATE COOR
Elizabeth Haynes

Elizabeth Haynes

GRADE 1, TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Alena Hoffman

Alena Hoffman

GRADE 1
Rachel Shefchik

Rachel Shefchik

GRADE 1
Amanda Tasker

Amanda Tasker

GRADE 1
Detta Willson

Detta Willson

GRADE 1

Second Grade

Sara Hale

Sara Hale

Alida Jurich

Alida Jurich

Meaghan Petty

Meaghan Petty

Third Grade

Lisa Scifres

Lisa Scifres

Tania Taylor

Tania Taylor

Fourth Grade

Nicholas Duckart

Nicholas Duckart

GRADE 4
Connor Mann

Connor Mann

GRADE 4, SUB/CLASSIFIED
Andrea Robertson

Andrea Robertson

GRADE 4, TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Melissa Sowers

Melissa Sowers

GRADE 4

Fifth Grade

Anna Jo De Bow

Anna Jo De Bow

Colin Laing

Colin Laing

Emily Reberry

Emily Reberry

Specialists

Keith Culbert

Keith Culbert

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Landon Lynn

Landon Lynn

PE
Jennifer Mcmillen

Jennifer Mcmillen

VOCAL MUSIC
Daniel Nakoa

Daniel Nakoa

PE, PRIMARY
Kimberly Skondin

Kimberly Skondin

VOCAL MUSIC
Wendy Turinsky

Wendy Turinsky

LIBRARY MEDIA ASSISTANT

Para Educators

Carlos Castro

Carlos Castro

Linda Day

Linda Day

Christiane Gonzalez

Christiane Gonzalez

Cynthia Graham

Cynthia Graham

Heather Maxon

Heather Maxon

Rebecca Rini

Rebecca Rini

Joshua Salenger

Joshua Salenger

Kim Sause

Kim Sause

Elizabeth Schulz

Elizabeth Schulz

Usha Vemuri

Usha Vemuri

Sandra Videla

Sandra Videla

Nutrition Services

Michele Peck

Michele Peck

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Rachael Wilde

Rachael Wilde

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Nancy Zoucha

Nancy Zoucha

NUTRITION SERVICES LEAD I

School Support

Carlos Castro

Carlos Castro

PARA EDUCATOR II, CROSSING GUARD
Andrew Duncan

Andrew Duncan

CUSTODIAN I
Irma Fabela

Irma Fabela

CUSTODIAL FOREMAN I
Christiane Gonzalez

Christiane Gonzalez

PARA EDUCATOR II, CROSSING GUARD
Derek Marquez

Derek Marquez

TECHNOLOGY INSTRUCTIONAL ASSISTANT, CROSSING GUARD
Michele Maynard

Michele Maynard

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Alma Roberts

Alma Roberts

CUSTODIAN I
Kim Sause

Kim Sause

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD